Rozkład dnia

w Przedszkolu Samorządowym w Kiernozi

podstawa programowa realizowana jest w godz. 800–1300

700–800 – schodzenie się dzieci

(Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci służące realizacji ich pomysłów, zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, rozwijające uwagę i myślenie, wyzwalające aktywność twórczą i ekspresję, zabawy integrujące grupę.)

800–830 – ćwiczenia ogólnorozwojowe

(Ćwiczenia artykulacyjne, manualne, oddechowe, grafomotoryczne, rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, koordynację wzrokowo-ruchową itd. Zabawy ruchowe lub zestawy ćwiczeń porannych.)

830–845 – przygotowanie do śniadania

845–915 – śniadanie

915–1015 – zajęcia dydaktyczne

(Realizacja zadań edukacyjnych wynikających z przyjętego w danej placówce programu wychowania przedszkolnego.)

1015–1030 – przygotowanie do I dania obiadowego

1030–11ºº – I danie obiadowe

11ºº–12ºº – pobyt na świeżym powietrzu

(Zabawy organizowane i swobodne w ogrodzie przedszkolnym, spacery, wycieczki i obserwacje przyrodnicze. Zajęcia i zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci z wykorzystaniem zabawek ogrodowych i sprzętu sportowego oraz gry sportowe i ćwiczenia kształtujące postawę dziecka.)

12ºº–12 ³º przygotowanie do obiadu (II danie)

(Porządkowanie sali i zabiegi higieniczne.)

1230 13ºº– obiad (II danie)

1300–1345 – odpoczynek poobiedni

(Grupy młodsze: leżakowanie, starsze: słuchanie bajek, ćwiczenia relaksacyjne, zabawy tematyczne, praca z dzieckiem zdolnym i dzieckiem z potrzebami edukacyjnymi, zabawy dowolne.)

1345–1700 –ćwiczenia ogólnorozwojowe i samorzutna aktywność dzieci

(Ćwiczenia artykulacyjne, manualne, oddechowe, grafomotoryczne, rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, koordynację wzrokowo-ruchową itd. Zabawy ruchowe oraz gry i zabawy dydaktyczne, stolikowe, zabawy dowolne według zainteresowań, zajęcia w małych zespołach, omówienie z dziećmi wydarzeń dnia. Udział w dodatkowych zajęciach, jak np. j. angielski, szachy, tańce, gimnastyka korekcyjna itd. Rozchodzenie się dzieci.)